ARA
 
2017
FOTOĞRAFLARARCHIPRIX-TR 2017 TUTANAĞIJURİÖDÜLLERPROJELERÖDÜL KAZANANLAR
2016
FOTOĞRAFLARARCHIPRIX-TR 2016 TUTANAĞIPROJELERÖDÜL KAZANANLARÖDÜLLERJURİ
2015
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLARÖDÜL TÖRENİ VİDEOLARIARCHIPRIX-TR 2015 TUTANAĞIJÜRİ RÖPORTAJLARI
2014
FOTOĞRAFLARPROJELERARCHIPRIX-TR 2014 TUTANAĞIÖDÜL KAZANANLARÖDÜLLERJURİ
2013
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLAR
2012
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLAR
2011
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLARJURİ RÖPORTAJLARI
2010
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLAR
2009
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLAR
2008
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELER
2007
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELER
2006
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELER
2005
ÖDÜLLERJURİÖDÜL KAZANANLARPROJELER
2004
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELER





2010 - 2011 Akademik Yılı Katılan Projeler

1 Deniz GEZGİN a MUSEUM İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
2 Serdar ERİŞEN A Campus Dwelling within the Nature ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
3 Anıl BADANOZ dolmabahçe connect İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
4 Ahmet Levent HAMAVİOĞLU SARIYER de KONGRE MERKEZİ VE OTEL YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ
5 Demet ALTUNKILIÇ Edremit Zeytincilik Enstitüsü ve Zeytin Müzesi BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ
6 İbrahim TÜRKAN Amplification for the city DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
7 Mehmet Ziya ALPERTONG science center/sci-fi museum in kayisdagi YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ
8 Gökçe ARSLAN Irgandı Köprülü Çarşısı BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
9 Ayşe YENER İZMİR KENT KONSEYİ DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
10 Bertuğ ÖZARISOY Kıbrıs Müzesi DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (K.K.T.C.)
11 Güler ŞAKİR MİMARLIK ve SANAT SANTRALİ DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
12 Deren UYSAL HALK MEYDANI DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
14 Emine ÖZKAN GAÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ
15 Anıl ÜNSAL BEŞ YILDIZLI KONAKLAMA ve KONGRE MERKEZİ DİCLE ÜNİVERSİTESİ
16 Gizem Cansu GÜNDOĞDU Mecidiyeköyde Gösteri Sanatları Merkezi ( 1. Mansiyon )
17 Ayşe Büşra ŞİRİKÇİ Müze Mekan İST. KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
18 Dilek ZÜLKADİROĞLU YAŞANMIŞLIKLAR MEKANI İST. KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
19 Metin UZUN Karabük kent meydanı ve kongre merkezi KARABÜK ÜNİVERSİTESİ
20 Pelin KAYDAN Açık Kent kampüsü İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
21 Tuğba Acar KÖKER İzmir de Karma Fonks. Yapı Tasarımı MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
22 Seda Nehir GÜMÜŞLÜ !hola! BEŞİKTAŞ İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
23 Ali Can HELVACIOĞLU Kemeraltı Etnik Müzik Okulu İZM. EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
24 Aslı Duru MERİÇ Urban Academy ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ
25 Merve BULUT LEVENT KONSER SALONU İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
26 Habibe AKGÜN AGORA ARCHEOLOGY MUSEUM and EDUCATION CENTER İZM. EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
27 Ceyda TEKİN Sensational Art Gallery of Kemeraltı İZM. EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
28 Özlem ARVAS KENT MÜZESİ GAZİ ÜNİVERSİTESİ
29 Berk EKİCİ SOSYAL AĞ MEKANI YAŞAR ÜNİVERSİTESİ
30 Ebru ERDEN Ankara Onkoloji Hastanesi MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
31 Muhammed Fatih ÇETİNTAŞ Sosyal Hizmetler ve Kültür Merkezi
32 Kübra ŞAHİN ANKARA KENT MÜZESİ GAZİ ÜNİVERSİTESİ
33 Seçil ÖZCAN ANKARA KENT MÜZESİ GAZİ ÜNİVERSİTESİ
34 Muhammet Raşit AYPARÇASI KENT MÜZESİ GAZİ ÜNİVERSİTESİ
35 Münire Elif ZEKİER Hasanpaşa Gazhanesinde İstanbul Kapsamlı Kent Müzesi İST. KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
36 Nimet BEKAR KOŞUYOLU NDA OTİZM HASTANESİ MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
37 Levent MUTLU ENHANCING THE CITY CENTER ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
38 Hayri DÖRTDİVANLIOĞLU Placebo Effect:HERB TOWERS ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
39 Ceren ÖZTÜRKCAN BAKIRKÖY RUH ve SİNİR HASTILIKLARI HASTANESİ MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
40 Esin ERKAN Eskişehirde Öğrenci Yurdu MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
41 Müge MANSUROĞLU LOCULTURAL SCIENCE CENTER ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
42 Gaye BEZİRCİOĞLU ÜRETİM EVİ ( 1. Ödül - ''ÇimSA Beyaz Çimento Ödülü'' ) İZM. EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
43 Erkan AKAN İZMİR KENT KONSEYİ DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
44 Anıl ÖZEN SUSTAINABLE CAMPUS FOR MENTALY RETARTED TEENAGERS YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ
45 Türkan Oya EKMEKCİ GEZER MÜZE İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
46 Zeynep Hazar ARASAN Yedikule Tren Garı/Sinema Merkezi İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
47 V. Yiğit YALGIN WORM HOLE MUSEUM İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
48 Olgaç Arda DÖNMEZ İSTANBUL-HOLLANDA ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ İST. KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
49 Nazmiye RASİMOĞLU Dolmabahçe de Karma İşlevli Stadyum Ek Yapısı- Çizgi Örgü İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
50 Doğuşcan ALADAĞ CsDc Bodrum ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
51 Feyza YAĞCI Bellek Mekanı İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
52 Mehmet Ali YALÇIN Academic Garden İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
53 Büşra Kübra BARANOK Alışveriş Merkezi BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
54 İrem Gizem AK Void Taxim İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
55 Ayşe Gökçe YÜCEL ANKARA KENT MÜZESİ GAZİ ÜNİVERSİTESİ
56 Hatice TEMÜR ANKARA KENT MÜZESİ GAZİ ÜNİVERSİTESİ
57 Yasemin CİHANGİR KİLİTBAHİR DE BATIK MÜZESİ TASARIMI YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
58 Muvaffak Sina ÖZBUDUN Performans Taksim Gezi İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
59 Ilgın EZGİ Yalova da Termal Tesis-Termografya BEYKENT ÜNİVERSİTESİ
60 Simge AKIN SOUND WAVES İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
61 Sevda SAF Tarihi Galata köprüsü ve yakın çevresini yeniden canlandırma, Deneysel müze… İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
62 Gencay ÇUBUK DIALECTICAL SPACE[a museum of architecture] YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
63 Fatih CİN ADANA KÜLTÜR PLATFORMU YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
64 Nusret BAYAR MALATYA HAVALİMANI PROJESİ MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
65 Pınar GÖKTER Kentsel Akademi İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
66 Duygu ERGİN Kültürpark Adana YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
67 Soner AKÇAM Adana da Kültür Merkezi / borcode YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
68 Merve TEKİN YEŞİL ANARŞİ DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
69 Zeynep Melike ATAY İTÜ Tasarım Medya Teknolojileri Parkı ( 2. Mansiyon ) İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
70 Dilan ÖZKAN Dolmabahçede Karma İşlevli Yapı İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
71 Hatice İpek AVANOĞLU TAKSİM MEYDANI GEZİ PARKI ARASINA ÖNERİ İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
72 Endam ÖZKAYA URBAN ACADEMY İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
73 Tuğhan TOZ 18 Mart Müzesi YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
74 Lale CEYLAN GEÇİCİ YIĞIN, KALICI BİREYSELLİK İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
75 Çağın SERGİN microcosmos (Tarihi Galata Köprüsü ve Yakın Çevresini Yeniden Canlandırma) İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
76 Burçin Fatma TUNÇ YENİKAPI TRANSFER MERKEZİ VE ARKEOLOJİ MÜZESİ MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
77 İpek KOSOVA YEDİKULE SİNEMA BOSTANI İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
78 Atilla Ali TAŞAN Deneysel Müze GA: MODEM İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
79 Deniz ÖNDER FÜZYON İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
80 Şevket Mert YÜKSEL İzmit kenti bağlamında kıyı problemi KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ
81 Hatice Cansu CÜRGEN PROVOKASYON_TAKSİM DE SES VE MÜZİK PERFORMANSI İÇİN BİR YAPI ( 2. Ödül ) İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
82 Özgün GERELİOĞLU ESKİŞEHİR TREN GARI ESK. OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
83 Okan KARAKAS Mersin Üniversitesi Sosyal ve Kültürel Yaşam Merkezi MERSİN ÜNİVERSİTESİ
84 Duygu ARGON Ses ve Müzik Performans Binası_YARIK İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
85 Özge ÖZTÜRK Adana da Kültür Yapısı Tasarımı YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
86 Gamze KAHYA URBAN ACADEMY ( 3. Mansiyon ) İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
87 Sally DABBOUR Kulliye in Northern Cyprus
88 Burcu KÖKEN URBAN ACADEMY İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
89 Mustafa KÜSTÜR DOLMABAHÇE SPROCKET İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
90 Ceren YÖNETİM AVCILAR METRO İSTASYONU MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
91 Benan DÖNMEZ Mersin Üniversitesi Sosyal-Kültürel Yaşam Merkezi MERSİN ÜNİVERSİTESİ
92 Sadık Gökhan EKİNCİ PLACEBO EFFECT;Creating a healing environment ( ''ÇimSA Sürdürülebilirlik Ödülü'' ) ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
93 Ayşim ÇAKMAN Urban Academy in Alsancak İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
94 Ayşe Çolakoğlu KENT AKADEMİSİ,ALSANCAK İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
95 Berrin ÖZDEMİR İzmir de Kentsel Akademi ve Otopark Projesi ( 3. Ödül ) İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
96 İdil KOÇAK Kentsel Akademi İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
97 Ertuğrul GÜMÜŞCÜ Kadıköy Kültür Merkezi HALİÇ ÜNİVERSİTESİ
98 Ahmed İlyas BİLGİN SUDANYA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
99 Emine Bahar AVANOĞLU DOLMABAHÇE DE KARMA İŞLEVLİ YAPI İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
100 Çağrı HELVACIOĞLU Kent e Ses Mekan İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
101 Tolga ŞENTÜRK KADIKÖY KÜLTÜR MERKEZİ HALİÇ ÜNİVERSİTESİ
102 Bengihan FINDIK Kadıköy Kültür ve Sanat Merkezi HALİÇ ÜNİVERSİTESİ
103 Zeynep BURÇOĞLU COMMUNICATIVE WALL İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
104 Ilgın KÜLEKÇİ AÇIK MÜZE İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
105 NİHAN BÖLÜKBAŞ Urban Academy İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
106 Nabi Hamdi MORTAN PLATFORM OF THOUGTS İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
107 Zuhal KOL M+aks|ist İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
108 İrem İPEK SHOPPING CENTER-BAZAAR&URBAN PROJECT PLANNING BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
109 Yelta KOM MALTEPE BELEDİYESİ - AÇIK KENT YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
110 Şeyma KÖSE Koşuyolu nda Hastane MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
111 Pelin AYÇA By-Pass (Arts & Crafts Gallery) İZM. EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
112 Seçil CANDOĞAN ECEABAT DA KÜLTÜREL İŞLEVLİ YAPI TASARIMI YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
113 Günce EŞİNGEN Regional Diversity/ Campus Dwelling ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
114 İrem DÖKMECİ sentez ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
115 Sadık Güneş XPART Eski Galata ve Yakın Çevresini Yeniden Canlandırma İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
116 Uğur KUZEY Punta Bellek-Karma Fonksiyonlu Yapı Tasarımı DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
117 Sinan UYAR Hızlı Tren İstasyonu-KONYA MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
118 Mesut DURAL İZMİR KENT AKADEMİSİ İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
119 Sinem SAMANCI “YouTwitFace” İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ