ARA
 
2017
FOTOĞRAFLARARCHIPRIX-TR 2017 TUTANAĞIJURİÖDÜLLERPROJELERÖDÜL KAZANANLAR
2016
FOTOĞRAFLARARCHIPRIX-TR 2016 TUTANAĞIPROJELERÖDÜL KAZANANLARÖDÜLLERJURİ
2015
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLARÖDÜL TÖRENİ VİDEOLARIARCHIPRIX-TR 2015 TUTANAĞIJÜRİ RÖPORTAJLARI
2014
FOTOĞRAFLARPROJELERARCHIPRIX-TR 2014 TUTANAĞIÖDÜL KAZANANLARÖDÜLLERJURİ
2013
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLAR
2012
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLAR
2011
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLARJURİ RÖPORTAJLARI
2010
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLAR
2009
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLAR
2008
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELER
2007
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELER
2006
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELER
2005
ÖDÜLLERJURİÖDÜL KAZANANLARPROJELER
2004
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELER





2016 - 2017 Akademik Yılı Katılan Projeler

1 MERAL İPEK TARİHE EKLEMLENMEK ERCİYES ÜNİVERSİTESİ
2 Gizem Cihanlı Kadıköy Opera Binası İST. BİLGİ ÜNİVERSİTESİ
3 Melodi Esgin Performing Arts on Secret Grounds İST. BİLGİ ÜNİVERSİTESİ
4 Başak Karabulut Creative Industrial Sequences - Yaratıcı Endüstri Uzantıları İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
6 FURKAN KOÇOĞULLARI Açık Müze GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
7 Arda Burak Erol Kent Müzesi BAKIRKÖY İST. KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
8 Seda Yıldız JCCOI MALTEPE ÜNİVERSİTESİ
9 Emine YILDIRIM deus ex machina: BEKLENMEDIK BICIMDE YARDIMA YETISEN GUC. simulakr: GERCEKLIK OLARAK ALGILANMAK ISTEYEN GORUNUM. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ
10 Cebrail ASNUK Haliç/Silahtarağa - ArtsHub ESK. OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
12 Ömer BAŞAR Action Nest / Eylem Yuvası İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
16 Gönenç Kurpınar RoboSymbioticOrganism ( Mansiyon ) İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
18 seda zafer Haliç/Silahtarağa ArtHUB ESK. OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
19 Burcu Ayaz ADANA BİLİM MERKEZİ ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
20 Ali ATEŞ ArtsHub-Haliç/Silahtarağa ESK. OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
21 Atakan Koca Sirkeci-Cağaloğlu Metro İstasyonu ve Müzesi YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
22 FATİH OFLAZ FIKIRTEPE PRIMARY & SECONDARY SCHOOL OKAN ÜNİVERSİTESİ
23 Ayda Müzeyyen Yedekçioğlu Hub Karaköy İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
24 BURCU ÇALIŞKAN DİNLER BİRLİĞİ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ İST. SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ
25 mert özoğul Sakarya büyükşehir belediyesi MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
26 Elbrous Hamash JANSEN PLANI ve ADANA - KÜLTÜR MERKEZİ - PAZAR ALANI ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
27 Uğur Güvenç Unfolded Morphosis ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
28 Bilgehan Kayaalp Science Center & Technology Museum BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
29 Şevket Cem Kuzgun ARTSHUB-Silahtarağa ESK. OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
30 Zişan Kulaklı "Hayatüstü":Nevşehir Kapadokya'da topografyalar-Mimarlık kampüsü tasarımı GAZİ ÜNİVERSİTESİ
31 ŞEYMA KOCADAĞİSTAN BAKIRKÖY YENİ NESİL SANAT VE KÜLTÜR KOMPLEKSİ İST. AYDIN ÜNİVERSİTESİ
32 MERYEM BERŞAN DOĞAN EĞİTİM,İLETİŞİM VE ARAŞTIRMA FABRİKASI-MOBİLYA ENSTİTÜSÜ ERCİYES ÜNİVERSİTESİ
33 INANA ABDULLI Adana Jansen Aksının Düzenlenmesi, Kültür Merkezi, Semt Pazarı, Kapalı Otopark Tasarımı ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
34 Vahit Fıstıkçı Bilim ve Araştırma Merkezi GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ
36 İlknur Güngör İstanbul Kitaplığı YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ
37 BUSENUR OCAK M402 DİPLOMA PROJESİ AİZONOİ ANTİK KENTİNDE BİLGİLENDİRME MERKEZİ-SOSYOKÜLTÜREL MERKEZ- KONAKLAMA- HALK PAZARI PROJESİ GAZİ ÜNİVERSİTESİ
38 İpek Mağden Leak out of order-architecture as provocation İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
39 Atahan Sevdi Istanbul City Library KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ
40 Mehmet Alpkenan Koska Fourth Wave İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
41 Gizem Begüm Boylu Memory Warden İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
42 ÜMMİYE ŞEYDA ÇAĞLAN MAHALLE: POSTMODERN AYLAK'IN MEKANI TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
43 Ozan Yetkin Flowing Through the Nature: Experiencing Data ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
44 Aylin Alicanoğlu Izmir Mediterranean Academy TED ÜNİVERSİTESİ
46 Cem Ozan Çetintaş Half-Life ( 3. Ödül ) İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
47 Gökçe Çelikbilek Yurttaş Bilimi ve Toplum Sağlığı Enstitüsü DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
48 Selin Kısat Performance Arts Center at Eskişehir:Crack İST. BİLGİ ÜNİVERSİTESİ
49 Elif Nur Çalışkan Primary School İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
50 Hüseyin Polat ArtsHub Silahtarağa/Haliç ESK. OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
51 BESTE ŞENSÖZ Kolektif Lab İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
52 özge çil KENTSEL TERAPİ MERKEZİ DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
53 Emirhan Kurtuluş ATLAS Athens İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
54 MERVE SİPER SİRKECİDE TRANSFER MERKEZİ TASARIMI YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
55 IRMAK DEMİREL ANTALYA'DA SPOR KOMPLEKSİ MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
56 Elif Çivici poly Osmosis İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
58 Melis Yağmur Elaldı Mimari Tasarım 7 YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
59 Beril Önalan Bologna CSSC ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
60 ELNAZ GOHARNİA MULAYIM ADANA BİLİM MERKEZİ ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
61 TUĞÇE TEMİZ Science and Technology Museum BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
62 Aslı Erdem Social Leaks TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
63 DENİZ SOYİPEK İstanbul Kitaplığı YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ
64 parastoo cheraghi Oxygen box BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
65 Semin Erdem Taksim İlkyardım Hastanesi Projesi İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
66 Bora Talun Station | "Non-City" İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
67 Sezgi Göktepe Science Center & Technology Museum in Sütlüce ( Mansiyon ) BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
68 LATİF TEMMUZ BABACAN OCCUPANT CLOUD İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
70 FUNDA KOLTKA Water Sensorium İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
71 BATUHAN ÖZEL SPINE & DANDELION EFFECT ON CAMPUS KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
72 Bahattin Maçaoğlu Operas Demos İST. BİLGİ ÜNİVERSİTESİ
73 Cansu Yücel Route of Exploratory Primary School İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
74 TARIK GÜL BAKIRKÖY TARIK AKAN KÜLTÜR PARKI İST. KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
75 Ayşen Feyza Kınalı Childtopia2023-Ankara İST. KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
76 SALİH DÜNDAR BAKIRKÖY BELEDİYESİ HİZMET BİNASI MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
77 Mehmet Han IRMAK Raf/Shelf İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
78 Çağla Keleş Exploratory Primary School İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
79 Pelin Köroğlu NEVERLAND İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
80 NAZLICAN BİRİNCİ Balıkesir Havalimanı İç-Dış Hatlar Terminal Binası Tasarımı BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ
81 ŞİLAN BERİVAN GÜNEŞ IN TIME SPACES İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
82 HASAN YILDIRIM NOMADIC CITY İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
83 Ecem/Büşra/Kübra Erol/İnce/İşler TARGE INFORMAL INTERACTIVE CAMPUS TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
84 sühan artuğ sosyal inovasyon merkezi-karaköy İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
85 İmge Yilmaz İnsight the Box - Exploratory Primary School İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
86 Tuğçe İpek Bright Future İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
87 Aybike Yıldırım BAKIRKÖY TARIK AKAN KÜLTÜR PARKI İST. KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
89 ŞAFAK BEŞİROĞLU childtopia//2023 ankara//bubbles İST. KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
91 duygu öztürk anti-capitalist public solidarity platform İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
92 Kongpyung Moon a lofted Forest; floating over the plate of Bologna ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
93 NESLİHAN SEVEN PASAJ+ÜRETİM DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
94 Meryem Mihrinur Düzenli Galata Kent Tarihi Müzesi MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
95 DORUK ALPEREN ŞİRİN İSTANBUL KİTAPLIĞI VE NADİR ESERLER KÜTÜPHANESİ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ
97 EMİR PİLGİR EYÜP VADİ STADYUMU VE SPOR KOMPLEKSİ YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
98 emrah kuşener kongre ve kültür merkezi AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ
99 Hale Kara Awaken Your Senses ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ
100 merve özgür Beşiktaş Bilgi Ağı ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ
101 irem altıntaş CHILDTOPIA2023 İST. KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
102 Esra Kurt Kadıköy Opera, Bale, Gösteri Sanatları ve Kültür Merkezi İST. BİLGİ ÜNİVERSİTESİ
103 Meltem Bayrak BridgesEs İST. BİLGİ ÜNİVERSİTESİ
104 Didem Tızman THE AGORA KINDERGARTEN AND ELEMANTARY SCHOOL İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
105 Damla Soyseven Fragments of Fold YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
106 Cemal Temel Mekanik Kooperatif MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ
107 Elif Çağlayan Multifacated Landscape ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
108 Sıla Kanyar Maslak Devlet Hastanesi MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
109 Tamar Gürciyan Yaratıcı Endüstriler Merkezi ( 2. Ödül ) İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
110 YELİZ TURHAN RE-ACTION İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
111 gökçe durmaz HAYALİ TEKNOLOJİLER VE YENİ MEKAN DENEYİMLERİ İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
112 Melih Ak DESIGN CHIMNEY GAZİ ÜNİVERSİTESİ
113 FATMA EKİN GİRGİN PERSPEKTİF'SAKARILICA ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ
114 hatice ersoy Society Filter ( Şark Industrial Company) İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
115 OZAN ÇİÇEK HARBOURING IZMIR MEDITERRANEAN ACADEMY TED ÜNİVERSİTESİ
116 Aslıhan Ergin THERMAL HUB ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ
117 Buse Kama CENTRO STUDENTESCO SERVIZI COLLETTIVI IN FILIPPO RE BOLOGNA ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
118 İlayda-Hatice-Yonca Omurtay-Ersöz-Yılmaz Sosyal Eşik TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
119 Melahat Kaya Primitive Future İZM. EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
120 PINAR KILIÇ bir arada-arayış | 'Ev'e dair bir örüntü Fikirtepe (sosyal konutlar) MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
121 ece iletir doğanın çizgisi: termal merkez tasarımı ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ
122 Cemre Önertürk re [ sp | fl ] ect . Wall ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
123 AYŞENUR DEMİR GENÇLİK KÜLTÜR MERKEZİ ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ
124 şükran yedikardeş CHILDTOPIA 2023-ANKARA İST. KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
125 Beyza Nur Mert Childtopia İST. KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
126 Ezgi Pamuk MEKANSAL VE SOSYOLOJİK BİRLEŞTİRİCİ OLARAK DUVAR GAZİ ÜNİVERSİTESİ
127 Zeliha Yılmaz Yeni Nesil Performans Sanatları Merkezi İST. AYDIN ÜNİVERSİTESİ
128 Pelin Öztürk SPOR VE KÜLTÜR PARKI, YALOVA MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
129 Münevver Duygu / Utku Gökoğlu / Coşkuner Kentsel Delik TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
130 SELEN ÖZDOĞAN FREEZONE ( Mansiyon ) İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
131 Elif Karasu Close-Knit Homes İZM. EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
132 Selen Aras Offline Kids Camp İZM. EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
133 Doruk Şahin Öz Beşiktaş Kültür Merezi
134 GİZEM GÜLER URBAN HACKER İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
135 Serdar Ayvaz The Institute [HOUSE] of Contemporary Greek Arts, Athens ( 1.Ödül ) İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
136 ESRA KARACA Moda Performing Arts Center İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
137 İLKİM DEMİRBAŞ KARMA KULLANIMLI YÜKSEK YAPILAR GAZİ ÜNİVERSİTESİ
138 IŞIL AKSU RAY - KENT ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
139 Safa Hilmi Aktaş İstanbul Kitaplığı YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ
140 Bedirhan KOÇ CHILDTOPIA İST. KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
141 ŞEVVAL SAYIN CHILTOPIA İST. KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
143 BURCU KISMET İSTİNYE EXPLORATORY SCHOOL
144 AHMET YAYMANOĞLU SPLITTED YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
145 Belin Çapraz Sapiens TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ